בית עלמין בן ציון

בית עלמין בן ציון

בית עלמין בן ציון הוא בית העלמין הראשון והוותיק של נתניה הממוקם בשכונת בן ציון. הוקם בשנת 1931 ובעזרתו של הרב דב פטקין הוסדרה פעילותו על ידי חברת קדישא שהוקמה בשנת 1938. מייסד והיושב ראש הראשון של חברת קדישא בעיר, נכדו של דב פטקין, מספר על הנפטרת הראשונה הגברת לאה אלון (גיסתו של יגאל אלון):

 ״הגברת אלון טבעה בחוף נתניה בשנת 1931, אך מאחר ונתניה קיבלה רק מעמד רשמי של כפר בשנת 1932 לא היה בית קברות במקום. לכן הובילו את הנפטרת על עגלה קשורה לחמור ויצאו לכיוון הרצליה לקבור אותה. בחולות נתניה שקעה העגלה וירדה החמה, על כן החליטו לקבור אותה במקום שהפך לבית עלמין מאז״.

 דרכי הגעה ומיקום בית עלמין בן ציון

 טלפון ליצירת קשר: 098352754

ר״ח רד״ק 2 נתניה, מנוהל על ידי חברת קדישא.

 שעות פתיחה: שעון חורף

                    א׳-ה׳ 6:00-16:30

                    שישי 6:00-13:30

                    שבת סגור

                    שעון קיץ

                    א׳-ה׳ 6:00-19:00

                    שישי 6:00-15:00

                    שבת סגור

 זמנים ודרכי הגעה:

 תחנה מרכזית תל אביב: קווים 605/8 כ66 דקות

תחנה מרכזית ירושלים: קווים 640/400/930/8 כ110 דקות

תחנה מרכזית נתניה: קווים 8/8א כ10 דקות וקווים 48/48א כ15 דקות

 בית עלמין בן ציון במפה של גוגל

 בית עלמין בן ציון במפה של וויז

 אתר בית עלמין בן ציון

 סוגי קבורה בבית העלמין בן ציון

 קבורת שדה: קבורה המתבצעת בקרקע האדמה בצורה אופקית ועליה מציבים מצבת שיש קבועה. בשל חוסר במקום כיום קבורה זו ניתנת ברכישת שטח הקרקע על ידי משפחת הנפטר.

 קבורה זוגית: קבורה המתבצעת בדומה לקבורת שדה אך מחולקת ל2 מפלסים. הנפטר הראשון נקבר כהלכה וניתן, אפילו לאחר שנים לשבור את המצבה ולהוסיף נפטר נוסף מעליו עם הפרדת אבני גולל ועפר. קבורה זו מיועדת לבני זוג ולקרבה משפחתית ראשונה כמו אחים או אחיות.

קבורת סנהדרין: קבורה המתבצעת בהיכל קבורה בנוי, המתנשא למספר מפלסים. הנפטר מוכנס לתא אופקי על מצע אפר המחובר לאדמה ע״י חורים בנויים מראש, בהתאם לחוקי ההלכה ונסגר על ידי מצבת שיש.

 הדפסת מודעות אבל ושליחתן עד פתח ביתכם

 במרכז להדפסת מודעות אבל ידפיסו עבורכם מודעות אבל במהירות המתאפשרת ובכל שעה משעות היממה, גם באמצע הלילה. צוות מסור שידאג שהמודעות יגיעו עם שליח עד פתח ביתכם כך שלא תצטרכו להתרוצץ בשעתכם הקשה. אם תרצו תוכלו לקבל עזרה בתליית המודעות ופרסומן בעיתונים.