בית עלמין חולון

בית עלמין חולון

בית העלמין חולון, המכונה גם בית עלמין הדרום או בית העלמין בת ים, ממוקם במרכז הארץ, בדרום מזרח העיר בת ים, בגבול עם חולון ומערב העיר ראשון לציון. זהו בית עלמין גדול מאוד, שבתחילתו נפרש על 500 דונם וכיום גודלו מגיע ל – 800 דונם, כאשר קבורים בו כ – 200,000 נפטרים. בית העלמין הדרום כולל גם מצבות לזכרן של קהילות יהודיות שנספו בשואה, חלקה להורים שכולים, חלקה לילדים וכן חלקה צבאית.

בית עלמין חולון – רקע היסטורי

בית העלמין הדרום נפתח בשנת 1964, ונקבע כבית העלמין האזורי הראשי של תל אביב, לאחר ששני בתי הקברות של העיר התמלאו – בית הקברות נחלת יצחק (הנמצא בשטחיהן של הערים גבעתיים ותל אביב) ובית עלמין טרומפלדור, אשר בעיר תל אביב. בית העלמין הדרום תוכנן על ידי האדריכל ר"מ מאיר והיווה מקום קבורתם של נפטרי גוש דן במשך 15 שנה, עד לפתיחת בית העלמין ירקון.

מיקום ודרכי הגעה

כאמור, בית העלמין הדרום נמצא בדרום מזרח העיר בת ים וצפונית לחלקה המערבי של העיר ראשון לציון. בסמוך לבית העלמין שוכנים האצטדיון העירוני של העיר בת ים, מסוף אוטובוסים ומחלף הקוממיות בנתיבי איילון. לבית עלמין הדרום יש שער בעיר חולון, מכאן ניתן לבית העלמין שמו כבית עלמין חולון, ושער חדש בעיר בת ים, אשר הפך להיות הכניסה הראשית לבית העלמין, לאחר הקמת נתיבי איילון.

מפת בית העלמין בגוגל

לניווט אל בית העלמין עם waze:

מספרי קווי תחבורה ציבורית שמגיעים לבית העלמין חולון – 8,18,19,40,42,46,26.

פרטי התקשרות ושעות פתיחה

מספר טלפון – 03-7953640/1

מנהל בית העלמין – הרב מיכאל הוך

שעות פתיחה:

בימים א' – ה':

בקיץ – 06:30-19:00

בחורף – 06:30-17:00

בימי ו' וערבי חג:

קיץ – 06:30-16:00

חורף – 06:30-14:30

כמו כן ניתן להיכנס לבית העלמים עם רכבים:

בימים א' – ה':

בקיץ – 08:00-18:00

בחורף – 08:00-17:00

בימי ו' וערבי חג:

08:00-14:00 בכל עונות השנה

הדפסת מודעות אבל קולאז' 

סוגי הקבורה

קבורת שדה – קבורה אופקית, כל נפטר בנפרד בחלקת קברים המסודרים זה לצד זה, במרווחים קבועים ובעומק האדמה.

קבורה זוגית/משפחתית – קבורה שמתבצעת בעומק האדמה. חברת קדישה חופרת את הקבר לעומק גדול, כאשר הנפטר הראשון נקבר בעומק בקבר התחתון ונשמר מקום לבן/בת הזוג. כאשר בן/בת הזוג נפטר, שוברים את המצבה, שגודלה כגודל מצבה סטנדרטית, וקוברים את הנפטר השני ושמים מצבה חדשה, אשר בה מופיעים פרטי שני הנפטרים, או יותר (במקרה של קבורה משפחתית).

קבורה זוגית מכילה מספר יתרונות – עלות נמוכה יותר בבניית קבר נוסף לבת הזוג, יצירת התחושה "בחייהם ובמותם לא נפרדו" וכן, ניצול יעיל של שטחי קרקע המיועדים לשטחי קבורה.

לפרטים נוספים על סוגי הקבורה השונים, היכנסו לאתר בית עלמין הדרום בחברת קדישא

שירותי הדפסת מודעות אבל, סידורי לוויה ועוד

במרכז להדפסת מודעות אבל, אנו עומדים לצדכם ברגעים הקשים ומאפשרים לכם להזמין את כל שירותי והסדרי הקבורה במקום אחד. כאן תוכלו להזמין מודעות אבל ותלייתן בכל מקום בארץ, שירותי חברת קדישה, הזמנת סוכת אבלים, כיסאות, שולחנות וקייטרינג לשבעה. לפרטים נוספים, צרו קשר ותיענו בהקדם.