מצבה לקבר

מצבה לקבר

מצבה לקבר, היא בעצם אנדרטת ההנצחה למות יקירכם. דבר חשוב ביותר ואישי במיוחד מאחר ודרך המצבה תוכלו להעביר את תחושותיכם על הנפטר ולספר על מעלותיו בחייו. הנצחה זו תישאר לנצח וניתנת לביצוע ממספר חומרים וטווחי המחירים גדולים במיוחד, כך שניתן למצוא מחיר שווה לכל כיס.

פניה מהירה

מצבה לקבר

הנפטר נקבר בבתי עלמין המיועדים לכך אך יש להנציח כל אחד, על פועלו בחייו, את רגשותיכם אליו ובעיקר לתת שם וזהות לכל קבר באמצעות לוח מאבן ובקבר לאדם יחיד לרוב תוקם מצבה מאבן אחת. ישנן מצבות לקבר וישנן מצבות הנצחה. המנהג הנפוץ ביותר להקמת המצבה הוא בתום 30 יום מקבירת הנפטר.

סוגי מצבות

ישנם סוגים שונים של מצבות העשויות מחומרים שונים. סוג החומר אותו תבחרו יקבע את אופן תחזוקת המצבה ועמידותה. הנה מספר סוגי חומרים שכיחים למצבות לקבר:

 מצבה מאבן חברון – זוהי המצבה הפופולרית ביותר בישראל מכיוון שהיא נוחה לעיבוד וליטוש, בהירה בצבעה ויחסית מחירה נמוך מכל שאר המצבות

  • מצבה מגרניט או אבן גלילית – אבן הגרניט הינה אבן חזקה ביותר המחזיקה לאורך שנים והטיפול בה כמעט אפסי. הגוונים שלה בדרך כלל הם אפור או שחור. אבן גלילית מציעה גוונים חומים שהם יותר חמים ובהירים, איכותית מאוד אך גם נדירה. מצבות מאבנים אלו נחשבים ליקרות
  • מצבת בזלת – אבן הבזלת יותר קשה לעיבוד או פיסול אך היא עמידה ביותר. לכן בשימוש באבן זו מייצרים מצבות טבעיות בצורתן אך מיוחדות
  • מצבה משיש טורקי ואבן סלייב (שלהבת) – שיש טורקי עמיד ביותר המגיע מטורקיה בגווני אפור בהיר-תכלת וקרם. אבן הסלייב קשה מאוד המגיעה בגוונים חמים ובמראה טבעי

מחירי מצבות ותוספות

מחירי המצבות ישתנה ממצבה למצבה ולא מחומר לחומר כמו שנהוג לחשוב. יכול להיות מצב בו 2 מצבות עשויות מאותו חומר אך מחירן שונה לחלוטין. הכל תלוי בעיצוב ומורכבות הכנת המצבה. הנה טווחי מחיר של כל אבן:

 אבן חברון – המחירים נעים בין 3000-5000 שקלים

  • אבן גרניט/אבן גלילית – המחירים נעים בין 7000-12000 שקלים
  • אבן בזלת – עלות של 10000 שקלים ומעלה
  • שיש טורקי/אבן סלייב – נע בין 4500-7500

 כמובן שהמחירים משתנים בהתאם לסוג העיצוב והעיבוד שתבקשו והמחירים המוצגים הן מחירים התחלתיים למצבות סטנדרטיות (לדוגמה ישנן מצבות בעשרות אלפי שקלים שעשויות מאותם חומרים המוצגים כאן).

 בנוסף למחיר המצבה העשויה מאבן אחת ישנן עוד תוספות למחיר כמו על הכיתוב. הכיתוב על המצבה יכול להתבצע באופנים שונים שיכול להחזיק לאורך שנים מרובות כמו כיתוב בצבע, חריטת הכיתוב וחריטה עם מילוי צבע. החריטה מתבצעת על ידי התזת חול בלחץ גבוה או בלייזר.

המרכז להדפסת מודעות אבל אתכם בכל רגע

במרכז להדפסת מודעות אבל נמצאים אנשים בעלי ניסיון עם רגישות גבוהה למצב הקשה שלכם. כאן תקבלו מענה בכל שעות היממה בהם קיבלתם את הידיעה הקשה. אנו נסייע לכם בתהליך הדפסת מודעות האבל, נדאג שההדפסה תתבצע במהירות המתאפשרת ונדאג למסור לכם אותן עם שליח עד הבית ובכל שעה. בנוסף תוכלו להיעזר בשירות תליית המודעות ופרסומן בעיתונים. 0529770173 צרו קשר בכל שעה.