מצבות זוגיות

מצבות זוגיות

המצבה לקבר היא בעצם ההנצחה לעולמים במילים שלכם על מות אדם קרוב. המצבה נשמרת לאורך דורות ומה שתכתבו עליה, יגדיר ויתאר את אופיו של הנפטר. בתהליך קבורה זוגית, המתבצע באותה חלקת אדמה יש צורך להקים מצבה כפולה לקבר, כך שכל נפטר (בין אם זוג, או אחים) יקבל את ההנצחה הראויה לו.

פניה מהירה

הליך קבורה זוגית

הליך הקבורה הזוגית הינו הליך יחסית חדש אך בשנים האחרונות הולך וגובר הביקוש לכך מסיבות של חוסר עודף באדמות, חיסכון בכסף, העדפה לקבור את יקירנו בבטן האדמה ולא בתאים הנמצאים במבני הקומות החדשים שהוקמו לאחרונה בבתי העלמין בארץ וכמובן מתוך ״בחייהם ובמותם לא נפרדו״. בעצם מדובר בקבר אחד לשני נפטרים, אחד מעל השני ובעומק כפול מעומקו של קבר בודד.

 קבורה זוגית מיועדת לבני זוג או משפחה מקרבה ראשונה. אם לא מדובר באותם זמני קבורה של שני הנטמנים, המנוח הראשון יקבר בגובה נמוך יותר מהגובה הרגיל ובן/בת הזוג לקבר שילך לעולמו במועד אחר, יקבר בקבר העליון, מעל המנוח הראשון. יש כמובן לפרק את המצבה של המת הראשון ולייצר במקום זו מצבה חדשה, זוגית. אמנם גודלה כגודל מצבת יחיד אך היא תחולק ל2 כך שלכל נפטר מצבה.

 מצבות זוגיות

 ספקי המצבות יעבדו על מצבה זוגית מעוצבת שבנויה בגודל של מצבת יחיד אך מחולקת לשניים. החלוקה מיועדת לכך שלכל נפטר יהיה שם בנפרד על המצבה. כל עיצוב אשר תרצו יוכל להתבצע על המצבה. המצבה הזוגית תתבצע רק לאחר מות שני הנטמנים באותה חלקה כך שבעת העיצוב, יהיה ניתן לחלק את המצבה לשניים בכל צורה שהיא.

 מצבות זוגיות – חומרים ומחירים

 אז מהן האפשרויות לבניית מצבות זוגיות ומה המחירים? את המצבות הזוגיות ניתן לייצר מכל חומר ממנו מכינים מצבות יחידות. החומרים הנפוצים הם שיש חברון, שיש טורקי, גרניט, אבן סלייב, אבן גלילית ואבן בזלת. ישנו הבדל בין אבן לאבן בנוגע לצבעי האבן האפשריים, תחזוקתן, תוחלת החיים והמחיר. לרוב מחיר התחלתי של מצבה מאבן הכי זולה יתחיל בסביבות 2500-3000 שקלים ומכאן המחיר יעלה.

 המרכז להדפסת מודעות אבל – אתכם ברגע הקשה ביותר

 זקוקים למודעות ליום השלושים לקראת גילוי המצבה? אנחנו במרכז להדפסת מודעות אבל נסייע לכם בהדפסת המודעות ומשלוחן אליכם עד הבית עם שליח. אם תרצו, תוכלו גם להיעזר בשירות תליית המודעות ופרסומן בעיתונים.