בית העלמין הישן רעננה

בית העלמין הישן רעננה

בית העלמין הישן של רעננה ממוקם ברחוב קלאוזנר 33. הוקם לפני קום מדינת ישראל, בשנת 1928, בחלקת אדמה שהוקצתה למטרה זו על ידי אגודת ״אחוזה א-ניו יורק״ ומאז שירת את תושבי העיר עד לסגירתו בשנים האחרונות מפאת חוסר מקום. בשנות החמישים של המאה הקודמת הקימו בבית העלמין חלקה מיוחדת של חברי ארגון ״ההגנה״ שהגנו על יישובים עבריים ורעננה ביניהם.

 חלקות נוספות במקום הן חלקת ילדים וחלקה צבאית. לאחרונה, הסתיימה בנייתה של חלקת הורים שכולים בסמוך לחלקה הצבאית, בהשקעתה של חברת קדישא מתוך רצון לרצות ולתת מענה לאור הבקשות המרובות של ההורים ששכלו את ילדיהם. בבית העלמין טמונים אישים רבים שהיה להם חלק בהקמת העיר רעננה.

פניה מהירה

דרכי הגעה ומיקום בית העלמין הישן רעננה

טלפון ליצירת קשר: 097454167

 שעות פתיחה: שעון חורף

                    א׳-ה׳ 6:00-16:30

                    שישי 6:00-13:30

                    שבת סגור

                    שעון קיץ

                    א׳-ה׳ 6:00-19:00

                    שישי 6:00-15:00

                    שבת סגור

 ניתן להגיע לבית העלמין הישן מכיוון רחוב פרדס משותף ומרחוב אוסטרובסקי.

 מנוהל על ידי חברת קדישא.

 זמנים ודרכי הגעה:

תחנה מרכזית רעננה:

מתחנת השלום תל אביב: קווים 56/247 כ76 דקות

מתחנת קניון עזריאלי תל אביב: קווים 501/567/29 כ80 דקות

מתחנה מרכזית ירושלים: קווים 950/947 כ94 דקות

מתחנת אחוזה/מוצקין רעננה: קווים 247/29/501 כ22 דקות

 בית עלמין ירקון במפה של גוגל

סוגי קבורה בבית העלמין הישן רעננה

 קבורת שדה: קבורה המתבצעת בקרקע האדמה בצורה אופקית ועליה מציבים מצבת שיש קבועה. בשל חוסר במקום כיום קבורה זו ניתנת ברכישת שטח הקרקע על ידי משפחת הנפטר.

קבורת מכפלה: קבר לשני נפטרים האחד מעל השני, בשטח של קבר שדה אחד. בעומק כפול, על מנת לנצל בצורה מרבית את מלאי הקרקע ומיועד לבני זוג או קרבת משפחה ראשונה. המצבה שתונח תיועד לנקבר הראשון ועם קבורת השני, תיהרס המצבה הקיימת ותוצב מצבה כפולה לכל מנוח.

המרכז להדפסת מודעות אבל, כאן עבורכם

 המרכז להדפסת מודעות אבל עומד לרשותכם בכל שעות היממה, גם באמצע הלילה, זמין וקשוב. צוות המרכז בעל ניסיון של שנים מרובות בתחום ויוכל ללוות אתכם בשעתכם הקשה. המרכז מספק שירותי הדפסת מודעות אבל במהירות האפשרית ומסירתן עד ביתכם עם שליח ובכל שעה. שירותים נוספים כמו הדבקת המודעות בלוחות המודעות ופרסומן בעיתונים.