בית עלמין בני ברק

בית עלמין בני ברק

בית העלמין הוותיק של בני ברק הנמצא בדרום העיר ונוסע על ידי יעקב הלפרין (מייסד שכונת זיכרון מאיר בבני ברק) הוא בעצם בית העלמין שומרי שבת. הוקם בשנת 1942 לאחר השתתפותו של הלפרין בלוויה של אדם דתי, שומר שבת, הנטמן לצדו של אדם מחולל שבת בבית העלמין נחלת יצחק. בעקבות זאת, החליט הלפרין להקים בית עלמין בבני ברק, המיועד רק לאנשים דתיים, שומרי שבת. הלפרין רכש חלקה בת 15 דונם (בעידודו של חזון איש) בקצה הדרומי של העיר.

 בכדי להגדיר זכאות של אנשים לדתיותם, נקבע תנאי של שמירת שבת, שלימים יקבע את שמו של בית העלמין – ״בית עלמין שומרי שבת״. שמו הלא רשמי של בית העלמין הוא ״הלפרין״ על שם מייסדו או ״זיכרון מאיר״ על שם השכונה אותה הקים. בבית עלמין זה קיימת ההקפדה על בנית מצבות פשוטות ואחידות, שכן טיפוח הקבר אינו חשוב ביהדות. כיום אינם קיימים יותר חלקות לרכישה.

פניה מהירה

דרכי הגעה ומיקום בית עלמין בני ברק

טלפון ליצירת קשר: 03-6182863

 שטח בית העלמין: 15 דונם

 מנהל בית העלמין: חברת קדישא

 זמנים ודרכי הגעה:

מתחנת רוטשילד/בלפור תל אביב: קווים 20/60/70 כ37 דקות

מתחנת המסגר/הרכב תל אביב: קו 60 כ35 דקות

מתחנה מרכזית ירושלים: קו 400 כ66 דקות

מבנייני האומה ירושלים: קווים 402/230/453 כ65-75 דקות

בית עלמין שומרי שבת במפה של גוגל

 סוגי קבורה בבית עלמין בני ברק

 קבורת שדה: הקבורה המסורתית המוכרת לכולנו מאז הקמת המדינה. קבורה המתבצעת בקרקע האדמה בצורה אופקית ועליה מציבים מצבת שיש קבועה. בשל חוסר במקום כיום קבורה זו מבוקשת ביותר וניתנת ברכישת שטח הקרקע על ידי המשפחה.

 קבורה זוגית: קבורה הדומה לקבורת שדה אך מחולקת ל2 מפלסים. הנפטר הראשון נקבר כהלכה וניתן, אפילו לאחר שנים לשבור את המצבה ולהוסיף נפטר נוסף מעליו עם הפרדת אבני גולל ועפר. קבורה זו מיועדת לבני זוג.

 המרכז להדפסת מודעות אבל ושירותיו

 המרכז להדפסת מודעות אבל נותנים שירותים בכל נושא הקבורה וההכנות יוכלו לעזור לכם מאוד בשעתכם הכואבת ביותר. המרכז פועל שנים רבות ובעל ניסיון ורגישות למצב. המרכז יספק לכם מודעות אבל מודפסות במהירות המתאפשרת ובכל שעה, יום או לילה, על ידי שליח שיגיע עד פתח הבית. למרכז שירותים נוספים כמו שירותי הדבקה בלוחות מודעות, פרסום המודעות העיתונים ויצירת קשר עם חברת קדישא או בית העלמין שומרי שבת.