בית עלמין גני אסתר

בית עלמין גני אסתר

נוסד בשנת 1884 ב״גבעת המייסדים״, בצל השקמה העתיקה עליה חיו ראשוני המתיישבים בעיר. הנפטרת הראשונה בראשון לציון הייתה תינוקת בת חודשיים, ביתם של הביל״ויים ד״ר חיים ופאניה חיסין. היא נקברה על אותה גבעת המייסדים. לאחר מקרה זה, הקצו המתיישבים את חלקת השדה הזו לשם קבורה וכך הוקם בית העלמין גני אסתר, כאשר חברת קדישא הייתה חלק ממערך השירות הציבורי של ועד המושבה.

 בשנת 1909 לאחר קיימו התושבים אספה כללית שקבעה ובחרה ועד שיטפל בבניית גדר סביב בית העלמין. עם השנים, החליטה חברת קדישא כי מקום הקבורה של נפטרי המושבה יינתן ללא תשלום והיורשים ישלמו רק את הוצאות הקבורה. את ההכנסות העבירו לוועד שיבנה את גדר בית העלמין. בשנת 1935 אשר לוין, הפרדסן הראשון ביישוב, תרם כסף לבניית חדר טהרה. לאחר קום המדינה, הוקמה חלקה צבאית. מספר הנפטרים כיום כ18 אלף ובית העלמין מוגדר כסגור.

פניה מהירה

דרכי הגעה ומיקום בית עלמין גני אסתר

טלפון ליצירת קשר: 03-9665522

 מנהל בית העלמין: חברת קדישא

 זמנים ודרכי הגעה:

מתחנת דרך בגין/נחמני תל אביב: קווים 20/174 כ60 דקות

מתחנת שדרות רוטשילד/בלפור: קווים 301/313 כ62 דקות.

מתחנה מרכזית ראשון לציון: קווים 35/44/38 כ35-45 דקות

מתחנה מרכזית ירושלים: קווים 433/313/433 כ95-105 דקות

 בית עלמין גני אסתר במפה של גוגל

סוגי קבורה בבית העלמין גני אסתר

 קבורת שדה: הקבורה המסורתית המוכרת לכולנו מאז הקמת המדינה. קבורה המתבצעת בקרקע האדמה בצורה אופקית ועליה מציבים מצבת שיש קבועה. בשל חוסר במקום כיום קבורה זו מבוקשת ביותר וניתנת ברכישת שטח הקרקע על ידי המשפחה.

 קבורת על: קבורה זו מתבצעת בקבר שבו כבר קבור מנוח אחד. החברה מוציאה את פלטת המצבה וחופרת עד לשכבת הגולל המכסה את המנוח, בהפרדה נכונה ולפי חוקי ההלכה, מכניסים את המנוח הטרי מעליו. בשום מקרה לא מגיעים למגע עם המנוח הראשון ולא חושפים את גופתו.

 קבורת מכפלה: קבורה המתבצעת בעומק הקרקע, כאשר קורים את הקבר לפי עומק מוגדר בהלכה. הנפטר הראשון מוטמן בתחתית הקבר אותו יכסו באבני גולל ועפר ועל גביו ייטמן הנפטר השני. בעצם מדובר על קבר שדה אחד ובעומק כפול. קבורה זו נהוגה בישראל לבני זוג/בני משפחה מקרבה ראשונה.

 המרכז להדפסת מודעות אבל אתכם יד ביד

 המרכז להדפסת מודעות אבל, הקיים שנים רבות ובעל ניסיון ורגישות למצב הוא מרכז המספק שירותי פרסום למנוחים. הדפסת מודעות אבל בכל שעות היממה. ההדפסה מתבצעת במהירות האפשרית ונשלחת לבית האבלים על ידי שליח. למרכז שירותים נוספים כמו תליית המודעות בלוחות המיועדים לכך, פרסום המודעה בעיתונים ועוד כך שתוכלו לקבל ליווי מלא בכל נושא הכנות ללוויה.