בית עלמין הרצליה

בית עלמין הרצליה

בבית העלמין בהרצליה אזלו לחלוטין מקומות הקבורה, דבר שזירז את העירייה לפתוח את בית העלמין החדש ללא תאגיד הקבורה. בעירייה בית העלמין מכונה יחידת הקבורה העירונית. בית העלמין העירוני החדש הרצליה ממוקם מדרום לקיבוץ גליל ים. הקבורה בבית העלמין היא קבורת סנהדרין, כדת משה וישראל.

בנוסף, ישנה חלקה המיועדת לקבורה אזרחית. בשלב הראשון העירייה הקצתה שטח של שני דונמים שעליו יבנו כ1500 יחידות קבורה. בינתיים הושלמו שני מתחמים שבהם 454 יחידות קבורה. שירות הקבורה מתבצע על ידי עיריית הרצליה על להקמת תאגיד עירוני של חברת קדישא.

פניה מהירה

מיקום בית העלמין, פרטי התקשרות ודרכי הגעה

טלפון ליצירת קשר: 099505996

שעות פתיחה: א׳-ה׳ 07:30-19:00

                    שישי 07:30-15:00

                    שבת סגור

מנהל בית העלמין: אילן זהבי

זמנים ודרכי הגעה:

כרגע עדיין לא הקימו קווי אוטובוס להגעה אך נפתח כביש גישה חדש לבית העלמין הסלול לאורך 2 קילומטרים, משדרות שבעת הכוכבים ועד לחניה של בית העלמין.

מפה של גוגל

סוגי קבורות:

קבורת סנהדרין: הקבורה בבית העלמין העירוני הרצליה היא קבורת סנהדרין. קברי הסנהדרין הינם אחוזת קבורה מפוארת בלב שכונת סנהדריה בירושלים, בה נמצאים הקברים זה מעל זה. המסורת קושרת את מערת הקבורה עם קבריהם של חברי הסנהדרין הגדולה ששכנה בירושלים. מערות מסוג זה נחשפו במקומות אחרים ברחבי הארץ.

צורת קבורה זו, מוזכרת בכל ספרי ההלכה. הקבורה מתבצעת על פי כללי ההלכה היהודית. הנפטר מוכנס על ידי מיטה מיוחדת לתוך כוך בקיר המתנשא לגובה של עד 3 קברים. כל נפטר מונח על שכבת עפר, המתחבר בצדי הכוך לקרקע. המחיצה בין נפטר לנפטר שמעליו היא בטון ועפר ואת המצבה מקימים על פתח הכוך.

קבורה אזרחית: לאחרונה, הצטרפה ישראל לחבר המדינות שתרבותן תואם לימינו. קבורה אזרחית היא קבורה חילונית, בשטח המיועד לכך, בבית עלמין יהודי, מבלי לבזות את המת בקבירתו ״מחוץ לגדר״ כמו שהיה נהוג עד כה. קבורה זו מתאימה למי שאינו רוצה להיקבר בטקס אורתודוקסי או אינו יכול על פי ההלכה.

סידורי הלוויה במרכז להדפסת מודעות אבל

 במרכז להדפסת מודעות אבל, הזמין לכולם 24 שעות ביממה, ניתן לבצע ולרכז את כל סידורי הלוויה במקום אחד. הדפסת מודעות אבל תוך שעה, מסירת המודעות עם שליח עד הבית, שירותים נוספים כמו תליית המודעות, פרסום בעיתון, הזמנת מצבות ואף יצירת קשר עם חברת קדישא.

טלפון המרכז להדפסת מודעות אבל: 0529770173