בית עלמין טרומפלדור

בית עלמין טרומפלדור

בנחלה זו העדות החקוקה באבן של פרק היסטורי בתולדות הישוב החדש. הקברים הנמצאים בו אינם רק ציונים בודדים של גדולי האומה אלא הם מצבה כוללת למחוללי פלא התחדשות עם בארצו. הוקם בשנת 1902 (נכרה הקבר הראשון). נטמנו בו גדולי הרבנים ובהם רבה הראשון של תל אביב. מקימי הישוב כמו מאיר דיזינגוף, שמעון רוקח, דוד צבי פנקס וגדולי הספרות העברית כמו ביאליק, טשרנחובסקי, אחד העם, נורדאו ועוד המון אנשי רוח, תרבות וחינוך.

 כשבית העלמין נפתח הוא היה מרוחק מהישוב, אולם היום הוא נמצא במרכז העיר. בצדו הצפוני של רחוב טרומפלדור, בין הרחובות חובבי ציון ופינסקר. כיום 3 שערים לכניסה. עבודות שיקום וטיפוח רבות נעשו על ידי חברת קדישא תל אביב עם השנים: מצבות וקברים, שבילים ועצים, רחבות כינוס, קירות אבן, מדרגות ושערים. עיריית תל אביב יפו נרתמה אף היא למשימת שימור בית העלמין וטיפוחו למען ישמש כמצבת עד לסיכום יגונותיה של תל אביב ולזיכרון עד למקימיה ומגיניה.

פניה מהירה

דרכי הגעה ומיקום בית עלמין קריית שאול

טלפון ליצירת קשר: 03-7953614 (ביקורים מעבר לשעות הפתיחה כרוכים בתשלום ובתיאום מראש)

 שעות פתיחה: שעון חורף

                    א׳-ה׳ 7:00-17:00

                    שישי 7:00-13:00

                    שבת סגור

                    שעון קיץ

                    א׳-ה׳ 7:00-19:00

                    שישי 7:00-14:00

                    שבת סגור

 שטח בית העלמין: משתרע על פני 12,000 מ״ר הוכרז כסגור על ידי הביטוח הלאומי.

 מנהל בית העלמין: מתנהל ומתוחזק על ידי חברת קדישא תל אביב ועיריית תל אביב

 זמנים ודרכי הגעה:

מתחנה מרכזית תל אביב קומה 4/ רציפים: קו 4 כ18 דקות

מתחנה מרכזית לוינסקי/ש״ד הר ציון: קו 4 כ20 דקות, קווים 204, 104 כ18 דקות

בית עלמין טרומפלדור במפה של גוגל

אתר בית עלמין טרומפלדור

סוגי קבורה בבית העלמין טרומפלדור

בבית עלמין טרומפלדור קיימת קבורת שדה בלבד: הקבורה המסורתית המוכרת לכולנו מאז הקמת המדינה. קבורה המתבצעת בקרקע האדמה בצורה אופקית ועליה מציבים מצבת שיש קבועה. בשל חוסר במקום כיום קבורה זו מבוקשת ביותר וניתנת ברכישת שטח הקרקע על ידי המשפחה.

המרכז להדפסת מודעות אבל זמין תמיד לכולם

 שירותי המרכז להדפסת מודעות אבל מרובים ותוכלו להיעזר בהם. המרכז פועל שנים רבות ובעל ניסיון והאנשים העובדים בו מבינים את הרגישות למצב. למרכז שירותים רבים כמו שירותי הדפסה, הדבקה בלוחות מודעות, פרסום המודעות העיתונים ויצירת קשר עם חברת קדישא או בית העלמין טרומפלדור. העובדים אדיבים מאוד ויילוו אתכם יד ביד ברגע מצער שכזה. המרכז יספק לכם מודעות אבל מודפסות במהירות המתאפשרת ובכל שעה, יום או לילה, על ידי שליח שיגיע עד פתח הבית.