בית עלמין ירקון

בית עלמין ירקון

בית העלמין ירקון, משמש כבית העלמין המרכזי של ערי גוש דן. הוא ממוקם בסמוך לכביש 5 ליד מחלף התקווה. בית העלמין ירקון הוקם לאחר ששטחי הקבורה בבית העלמין הדרום החלו להתמעט וגבר הצורך בפתיחתו של בית עלמין נוסף. בית העלמין ירקון השתרע ביום פתיחתן על כ – 230 דונם. כיום משתרע בית העלמין על כ – 570 דונם.

בית העלמין ירקון תוכנן בקפידה כאשר שולבו במתחם אולמות ורחבות הספדים אשר מתאימות למספר רב של משתתפים במספר לוויות, בעת ובעונה אחת. במקום נבנה בית טהרה גדול, אשר בו מקפידים על צנעת הפרט, קדושה וצניעות. כמו כן הוכשרו שטחים לחניית רכבים ונפרשו סככות צל, לטובת הציבור. בבית העלמין משולבים חלקות דשא וצמחייה וכן, חלקות קבורה מיוחדות המיועדות לקבורת הורים שכולים, יוצאי המחתרות וחלקת אמנים ובה קבורים אמנים ידועים בהם עפרה חזה, עוזי חיטמן ודודו טופז.

פניה מהירה

בית עלמין ירקון – מיקום ודרכי הגעה

בית העלמין ירקון נמצא בשטחן של הערים פתח תקווה והוד השרון, בין נחל הירקון, פתח תקווה וכביש 5 (המכונה גם כביש חוצה שומרון). במקום יש מסוף אוטובוסים וניתן להגיע לבית העלמין בתחבורה ציבורית או פרטית.

מפת בית העלמין בגוגל

מספרי קווי תחבורה ציבורית המגיעים לבית העלמין ירקון – 127, 199.

פרטי התקשרות ושעות פתיחה

טלפון – 03-7972200

מנהל בית העלמין – הרב ישראל רוסט.

שעות הפתיחה:

בימים א' – ה':

בקיץ – 06:00-19:00

בחורף – 06:00-16:30

בימי ו' וערבי חג:

בקיץ – 06:00-15:00

בחורף – 06:00-13:30

סוגי הקבורה בבית עלמין ירקון

קבורת שדה – קבורה אופקית בשטח קברים המסודרים זה לצד זה במרווחים קבועים ובעומק האדמה.

קבורת סנהדרין – קבורה בתוך אולמות קבורה, אשר נבנים לפי כל כללי ההלכה היהודית. הנפטר מוכנס לקבר על ידי מיטה מיוחדת, כאשר לאחר מכן נסגר הפתח באמצעות שקי אפר ופלטת שיש, אשר משמשת כמצבה עם פרטי הנפטר. בסוג הקבורה הזה ניתן לשמור מקום לאריכות ימי בן הזוג ליד הנפטר.

קבורה זוגית – קבורה בעומק האדמה כאשר הנפטר הראשון נקבר עמוק בקבר התחתון ומכוסה באבני הגולל ובעפר לפי דרישות ההלכה. לאחר שבן הזוג של הנפטר נפטר אף הוא, שוברים את המצבה, וקוברים את בן הזוג מעל לקבר הראשון ומכסים אותו אף באבני הגולל ובעפר.

כמו כן, בבי העלמין נבנים בשנים האחרונות מבני קומפלקס בני ארבע קומות המיועדים לקבורה רוויה, בשיטת קבורת רמה. קבורת רמה דומה לקבורת שדה, גודל הקברים והמרחק בין קבר לקבר זהים, כאשר ישנה כמות גדולה של עפר על משטח בטון אשר מתחתיו ישנה קומת קבורה נוספת וכן הלאה, משך ארבע קומות. בשיטת קבורה זו ניתן לקיים גם קבורה זוגית.

לפרטים נוספים על סוגי הקבורה, היכנסו לאתר בית העלמין ירקון בחברת קדישא.

כל סידורי הקבורה והלוויה במקום אחד

במרכז להדפסת מודעות אבל תוכלו לאתר את כל השירותים והסידורים הדרושים לכם בשעתכם הקשה. כאן תוכלו להזמין מודעות אבל ותלייתן ברחבי הארץ, הזמנת מצבה, תיאום מול חברת קדישא ועוד. לפרטים ולשירות צרו קשר ותיענו בהקדם.