בית עלמין נחלת יצחק

בית עלמין נחלת יצחק

הוקם בשנת 1932 לאחר ריבוי התושבים באזור תל אביב על ידי חברת קדישא. בגבור העלייה לארץ התמלא בית העלמין הישן ברחוב טרומפלדור והייתה חובה להקים בית עלמין חדש. חברת קדישא רכשה מכספה את השטח שאז היה 50 דונם ונקרא בית המועד לכל חי בנחלת יצחק. באותם ימים חלקה זו הייתה מרוחקת מהעיר והגישה אליה הייתה כרוכה בקשיים רבים. בימי שיטפונות שהנחל היה מוצף לא הייתה שום אפשרות להגיע לבית העלמין. חברת קדישא בנתה מכספה גשר בטון המשמש עד היום מעבר לרובעי המגורים. כיום, שדרה ראשית של 700 מטר עוברת לאורך בית העלמין שמחולק ל76 אזורים.

 מעברים נוחים נסללו, דירוג שיפועים במדרגות ובטראסות עליהם ניטעו עצים, פרחים ומדשאות. לאורך השדרה הותקנו ספסלים ופינות מוצלות כדי לסייע לאבלים לנוח. במהלך השנים שופצו ושוקמו השבילים והרחבות והוקם מבנה הספדים. בבית עלמין נחלת יצחק קבורים גדולי עולם התורה, היראה והחסידות, הרבנים הראשיים של תל אביב ואזרחים רגילים. כמו כן בסמוך הוקמה חלקה צבאית בה נקברו חללי מלחמת השחרור הראשונים, חללי צה״ל, חללי תקופת המרי והמחתרות וקברי אחים של חללי הפצצות האוויר ממלחמת העולם השנייה.

פניה מהירה

דרכי הגעה ומיקום בית העלמין נחלת יצחק

טלפון ליצירת קשר: 03-7953654

 שעות פתיחה: שעון חורף

                    א׳-ב׳-ד׳ 6:00-17:00

                    ג׳-ה׳ 6:00-21:00

                    שישי 6:00-13:00

                    שבת סגור

                    שעון קיץ

                    א׳-ג׳-ד׳ 6:00-20:00

                    ג׳-ה׳ 6:00-21:00

                    שישי 6:00-13:00

                    שבת סגור

 שטח בית העלמין: 86,000 מ״ר, ביטוח לאומי הכריז על בית עלמין זה כבית עלמין סגור.

 מנהל בית העלמין: הרב דב בריזל

 זמנים ודרכי הגעה:

מתחנה מרכזית תל אביב: קו 64 כ19 דקות

תחנה מרכזית רחוב לוינסקי: קו 54 כ23 דקות

תחנה מרכזית קומה 7: קווים 160, 63 כ23 דקות

מפה של גוגל

 סוגי קבורה בבית העלמין נחלת יצחק

 קבורה זוגית: קבורה הדומה לקבורת שדה אך מחולקת ל2 מפלסים. הנפטר הראשון נקבר כהלכה וניתן, אפילו לאחר שנים לשבור את המצבה ולהוסיף נפטר נוסף מעליו עם הפרדת אבני גולל ועפר. קבורה זו מיועדת לבני זוג.

 קבורת שדה: הקבורה המסורתית המוכרת לכולנו מאז הקמת המדינה. קבורה המתבצעת בקרקע האדמה בצורה אופקית ועליה מציבים מצבת שיש קבועה. בשל חוסר במקום כיום קבורה זו מבוקשת ביותר וניתנת ברכישת שטח הקרקע על ידי המשפחה.

המרכז להדפסת מודעות אבל ושירותיו

המרכז להדפסת מודעות אבל קיים שנים רבות ותוכלו להיעזר בשרותיו. המקום פעיל וזמין 24 שעות ביממה. האנשים העובדים במרכז בעלי ניסיון של שנים רבות ומודעות לרגישות המצב. כאן, תוכלו להזמין ולהדפיס מודעות אבל בכל שעה, ביום או בלילה ולקבל את המודעות עם שליח מהיר עד הבית. שירותים נוספים של תלייה ופרסום בעיתונים זמינים גם כן. דרך המרכז להדפסת מודעות אבל תוכלו בנוסף ליצור קשר עם חברת קדישא, בית העלמין נחלת יצחק ולהזמין מצבה לקבר.