בית עלמין קריית שאול

בית עלמין קריית שאול

בית העלמין קרית שאול הוקם בקרית שאול בשנת 1949 לאחר הסכמה בין חברת קדישא לעיריית תל אביב ומשרת את תושבי גוש דן עד היום. בית העלמין מרושת מעברים לאורכו ולרוחבו, בהם ניטעו עצים ומחולק לשדרה מרכזית אחת העוברת לאורכו של בית העלמין וכמה שדרות לרוחבו. בשנת 1999 הקימה חברת קדישא קומפלקס קבורה הדומה לקבורת סנהדרין, הנבנה בשלבים וניתן לרכוש אחוזות משפחתיות לכל בני המשפחה. האולמות מוצלים וניתן לקיים את טקס האשכבה.

 בית עלמין קריית שאול משתרע על כ141 דונמים ביחד עם החלקה הצבאית ומהווה בעיה מבחינת העתיד, כאשר במרוצת השנים יהיה צורך להרחיבו. בעיה דומה ומוכרת בכל בתי העלמין הממוקמים בתל אביב, מאחר והעיר מתפתחת ושכונות רבות נבנות בצמוד אליו וסוגרות את האפשרות להרחבה. לבית העלמין 3 חדרי טהרה, חדר תפילה, חדר מקווה ומשרד.

פניה מהירה

דרכי הגעה ומיקום בית עלמין קריית שאול

טלפון ליצירת קשר: 03-7953655/56

 שעות פתיחה: שעון חורף

                    א׳-ה׳ 6:00-16:30

                    שישי 8:00-13:00

                    שבת סגור

                    שעון קיץ

                    א׳-ה׳ 6:00-19:00

                    שישי 8:00-13:00

                    שבת סגור

 שטח בית העלמין: משתרע על פני 141 דונם בשילוב עם החלקה הצבאית.

 מנהל בית העלמין: חיים שטוקהמר

זמנים ודרכי הגעה:

מתחנה מרכזית תל אביב קומה 7/ רציפים: קו 525 כ-50 דקות

מתחנת רכבת תל אביב סבידור מרכז: קו 47 כ-37 דקות

מקניון עזריאלי תל אביב: קו 531 כ-42 דקות

מרכבת אוניברסיטה תל אביב: קו 48 כ-27 דקות

מתחנה מרכזית ירושלים: קו 401 או קו 49 כ-95 דקות

 מפה של גוגל

 אתר בית עלמין קריית שאול

 סוגי קבורה בבית העלמין קרית שאול

 קבורת שדה: הקבורה המסורתית המוכרת לכולנו מאז הקמת המדינה. קבורה המתבצעת בקרקע האדמה בצורה אופקית ועליה מציבים מצבת שיש קבועה. בשל חוסר במקום כיום קבורה זו מבוקשת ביותר וניתנת ברכישת שטח הקרקע על ידי המשפחה.

 קבורה זוגית: קבורה הדומה לקבורת שדה אך מחולקת ל2 מפלסים. הנפטר הראשון נקבר כהלכה וניתן, אפילו לאחר שנים לשבור את המצבה ולהוסיף נפטר נוסף מעליו עם הפרדת אבני גולל ועפר. קבורה זו מיועדת לבני זוג.

 קבורת סנהדרין: קבורה המתבצעת בהיכל קבורה בנוי, המתנשא למספר מפלסים. הנפטר מוכנס לתא אופקי על מצע אפר המחובר לאדמה ע״י חורים בנויים מראש, בהתאם לחוקי ההלכה ונסגר על ידי מצבת שיש.

שירותי המרכז להדפסת מודעות אבל

 שירותי המרכז להדפסת מודעות אבל יוכלו לעזור לכם מאוד בשעת יגון מצערת שכזו. המרכז פועל שנים רבות ובעל ניסיון ורגישות למצב. המרכז יספק לכם מודעות אבל מודפסות במהירות המתאפשרת ובכל שעה, יום או לילה, על ידי שליח שיגיע עד פתח הבית. למרכז שירותים נוספים כמו שירותי הדבקה בלוחות מודעות, פרסום המודעות העיתונים ויצירת קשר עם חברת קדישא או בית העלמין קריית שמואל.